Class Photos

experience archaeology

 

1938

Class of 1947
Dorothy (Province-Carr) Womack
 

1943

Class of 1952
2nd Row – Lowell Clausen, Kent Edwards, Jack E. Blume
1st Row – Helen (Beckwith) Christoffel, Robert Stringer
 

1958

Class of 1962
2nd Row – James Slater, Leroy Patterson, Harold Brown, Bill Nestle, Henry Kuhlman
1st Row – Carol Crawford-Nieman, Virginia (Halenz) Meseraal, Norman Kinney, Jerri (Campbell) Kinney, Patricia (Wotring) Kuhlman
 

1963

Class of 1967
3rd Row – Steve Fuller, Warren Johns, Joe Galusha, Vernon Hughes, Henning Guldhammer, Tom Kimmel,  David Grams, Glenn Poole
2nd Row – Joy Willson, Judith (Opstad) Goodenough, Alberta (Patterson) Munroe, Georgene (Gantz) Norris, Arna (Dyresen) Waterhouse, Bob Iattoni, John Ward, Richard Show, Dorothy (Ferguson) Show
1st Row – Kathleen (Regester) Gits, Denny Nelson, David Lewis, Sandra Lee Blank-Gibb, Connie (Draper) May, Carol (Kelly) Hawkins, Elizabeth (Schoun) Cunningham, Donald Morss, Leona (Borton) Jones
 

1968

Class of 1972
3rd Row – Jim Allred, Marvin Budd, Deryl Jones, Edward Beitzel
2nd Row – Abe Washington, Michael Vest, Jim Wilson, R. Steven Bom
1st Row – Judy (Galbraith) Buhler, Ruth Ann Plue, Muriel (Hopkins) Wilson, Nathel (Barrett) Warcholik
 

1973

Class of 1977

2nd Row – Anthony C. Greene, Mark R. Davidson, Tom Stiles, Marvin Engelkemier, Chana Smith (Represented by Her Name Tag and Her Brother)
1st Row – Rhonna (Root) Brahman, Rhonda Root, Nancy (Mauro) Gerard, Michael Hoover

1978

Class of 1982
3rd Row – Keith Parris, Roy Kingman, Bill Kuhlman, David Goosey, Frederick Greene
2nd Row – Gale (Bowman) Hackworth, Marty Smith, Devin Zimmerman, Mark Chamness, Bill Young, Yvonne (Darby) Greene
1st Row – Sandy (Chobotar) Hansen, Pam (Trubey) Hughes, Rhonda (Collier) Johnson, Valerie (Standen) Ang, Nancy (Gatewood) Miller, Elise (Stephan) Damron, Julia (Moravetz) Wise

1988

Class of 1987
4th Row – Scott Lowe, Steve Knott, Nathan Sumner, Todd Chobotar, Chris Ederesinghe, Machelle (Reynolds) Vietz, Carrie Rhodes, David Toppenberg, Ken Zehm, Brian Vogel, Steve Eisele, Giovanni A. Leonor, Brian Greenhaw, James Proctor
3rd Row – John Kim, Lenson Wong, Christopher Medina, Christopher Shuler, Lisa (Trubey) Knudsen, Krista (Randolph) Metzger, Laura (Constantine) Coonley, Jeannie (Dinnell) Bauman, Jason Gray, H. Dito Weiss, Mark Amey, Jerry Kantor, Michael Berecz, Samir Serrano
2nd Row – John Chung, Arleen (Lachica) Wong, Joelle (Perry) Ashley, Lisa (Baker) Mattson, Rhonda Davis-Chesire, Anne Oyerly, Ivonne Segui-Weiss, Paula (Kurtz) Dronen, Raj Israel, Sarah (Brantley) Herrmann
1st Row – Denise (Imperial) Greenhaw, Graciela Francisco-Nelson, Jenny (Cabrera) Milander, John Greenidge, Grace Kendle, Angela (Diller) Shuler, Jennifer (Bobelenyi) Ruedinger, Joy (McCarron) Groth, Shel Swanson, Sonja (Riedlinger) Tomkiewicz

1993

Class of 1992
3rd Row – Robert Hillebert, Matthew Bayley, Seth P. Morrison, Bill Fagal, Monty Berecz, Barbara Rowland, George Kim, Kirk Frymire, Michael Kaufman, Chris Russell
2nd Row – Patricia (Pinheiro) Golubic, Dawn (Imperial) Rappette, Megan (Stembridge) Delacruz, Darla (Hayward) Jordan, Annie (Zappia) Beardsley, Mindi (McCoy) Walters, Rebekah (Pressnitz) Morrison, Traci (Newkirk) Andrews, Rodd Nelson
1st Row – Sandra Castillo, Neil Brantley, Jonathan Whidden, Erin (Good) Dockerty, Meleilani (Santiago) Banes, Nancy (Riemann) Sheppler, Dan Andrews, Elda (Caagbay) Nelson
 

1998

Class of 1997
2nd Row – Jamie Bennett, Michael Down, Matthew Hamel, Doug Taylor, Krystian Zygowiec, Kai Steele
1st Row – Jimmy Bairagee, Tunisia Peters, Julie (Dalson) Zygowiec, Joynene Neal, Nicholas Zork
 

2003

Class of 2002
3rd Row – Blake Shelley, Andrea (Felt) Sears, William Curnutt, Zeneen (Carter) Redict, Melissa Shelley, Casey Damron
2nd Row – Kristie (Lane) Ford, Susan (Brown) Doyle, Amy Sheppard, Vanessa (Shelley) Primo, Dusten Lane
1st Row – Crystal (Fuchs) Shelley, Kassy (Mattson) Mayor, Karla (Kissinger) Frazee, Jennifer Halder, Marlene Elliott, Jasmine (Zork) Good
 

2008

Class of 2007
2nd Row – Chris Greenley, Monte Bermeo, Johnathon Jorgensen
1st Row – Lauren Snell, Mutiara Salulimbong